E-hangete osa kasvas topelt

Kui eelmisel aastal korraldati kõikidest riigihangetest e-menetlusena 15 protsenti, siis aasta esimese kvartaliga osakaal kahekordistus ja tõusis 31 protsendini.

Rahandusministeerium teatab, et e-riigihanke kasuks on otsustanud 617 hankijat, kusjuures kümned hankijad on e-menetlust kasutanud kõikide hangete läbiviimisel.

Hankijateks on näiteks teskkonnaamet, Tallinna Keskkonnaamet, tööinspektsioon, SA Teaduskeskus Ahhaa, Võru linnavalitsus, maksu- ja tolliamet ning rahandusministeerium.

Enim e-menetlusi on korraldanud Tallinna Tehnikaülikool, Riigimetsa Majandamise Keskus, Tartu linnavalitsus ning politsei- ja piirivalveamet.

Sellest aastast peab hankija võimaldama elektrooniliste pakkumuste ja taotluse esitamist vähemalt 50 protsendi ulatuses eelarveaastal planeeritavate riigihangete rahalisest mahust.

Rahandusministeerium pakub jätkuvalt hankijatele ja pakkujatele tasuta e-riigihangete keskkonna kasutajakoolitusi. Eelmisel aastal koolitas ministeerium üle 600 kasutaja. Täpsem info ja registreerumine infoportaali koolituste lehel.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR FULL STACK DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

24. mai 2018

Derivco is looking for a RELEASE ENGINEER

Derivco Estonia OÜ

24. mai 2018

Cleveron otsib VANEM-TARKVARAARENDAJAT

Cleveron AS

02. juuni 2018

Arvamused

Teabevara