Suur küberkuritegu võis puudutada ka Eestit

Üks ajaloo suurimaid küberkuritegusid, millega varastati kahest Lähis-Ida pangast 45 miljonit dollarit, hõlmas 27 riiki ning see võis puudutada ka Eestit.

USA justiitsministeerium süüdistab kaheksat meest  New Yorgis kuritegeliku organisatsiooni loomises, millega häkiti deebetkaarte haldavate pankade arvutivõrkudesse, muudeti pangakaartide limiite ning võeti siis sularahaautomaatidest raha välja, kirjutas Reuters.

Kuriteos on seitse inimest arreteeritud. Kaheksas mõrvati 27. aprillil Dominikaani Vabariigis.

Kurjategijad murdsid Omaanis asuvasse Bank of Muscati ning kümne tunni jooksul tehti 24 riigis 36 000 tehingut ning võeti välja 40 miljonit dollarit. Kurjategijate esimeseks sihtmärgiks oli Araabia Ühendemiraatide pank National Bank of Ras Al Khaimah PSC (RAKABANK), kust varastati 4500 tehinguga 20 riigist viis miljonit dollarit.

Seitse arreteeritud meest on Jael Mejia Collado, Joan Luis Minier Lara, Evan Jose Pe?a, Jose Familia Reyes, Elvis Rafael Rodriguez, Emir Yasser Yeje ja Chung Yu-Holguin (keda teatakse ka kui „Chino El Abusador“). Jõugu tapetud liige on Alberto Yusi Lajud-Pe?a, keda teati ka kui „Prime“ või „Albertico“ nime all.

Uurijate sõnul leidsid nad e-kirjavahetuse, mis on seotud kuritegelike rahapesutehingutega Venemaal Peterburis. New Yorgi Brooklyni prokurör Loretta Lynch ütles, et juurdluse käigus on tehtud koostööd mitmete riikidega, sealhulgas ka Eestiga. Samas pole USA prokuratuur öelnud, kus mujal väidetavad kuritegelikud operatsioonid aset leidsid.

Osale arutelus

  • Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara