E-maksuametis saab nüüd tõendeid koostada

Eelmise nädala lõpust saavad maksumaksjad ise e-maksuametis/e-tollis koostada maksuvola puudumise toendi, maksuvola toendi voi saldoteatise.

Toendeid saab koostada andmete kohta alates 1. veebruarist 2006. Toendid on voimalik varustada maksu- ja tolliameti digitempliga, salvestada ddoci vormingus ning saata samalt lehelt e-kirjaga vajalikule adressaadile. Digitempel tagab dokumentide autentsuse ja sellise templiga varustatud toendid registreeritakse maksu- ja tolliameti infosüsteemis.

Ameti teenindusosakonna juhataja Rivo Reitmanni sõnul oli varem maksuvõla puudumise tõendi saamiseks vaja pöörduda teenindusbüroosse, nüüd aga saab selle lihtsalt kätte e-maksuametist/e-tollist. "Seni väljastasid teenindusbürood aastas umbes 26 000 tõendit, mida nüüd saab maksumaksja ise teha sekunditega. Püüame klientide vajadusi jälgides oma teenuseid pidevalt edasi arendada ja lihtsustada, et riigiga suhtlemine oleks mugav ja kiire," selgitas ta.

Tõendeid saab koostada e-maksuametis/e-tollis, valides pärast sisse logimist nõuete ja kohustuste menüüst rubriigi "Tõendid". Kõiki koostatud toendeid saab salvestada ka oma arvutisse htmli, pdfi ja ddoci vormingus.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara