Aasta parim noorteprojekt on androidõpik

Eile selgusid ettevõtlikkuse arenguprogrammi ENTRUM ettevõtlikkusideede konkursi „Olen ettevõtlik“ võitjad. Peavõit läks Saaremaa ja Pärnumaa meeskonnale, kes lõi innovatiivse ja interaktiivse õppeplatvormi „AndroidÕpik“.

Võidutiim pakub kirjastustele võimalust muuta paberõpikud tahvelarvutipõhiseks. See muudaks noormeeste sõnul õpetamise ja õppimise tänapäevasemaks, mugavamaks ja meeldejäävamaks.

Projektijuhi Mikk Kärneri sõnul ei ole AndroidÕpik paberõpikute koopia.

„AndroidÕpikutes on liikuvad pildid, mängud, videod ja animatsioonid, mida paberõpik kasutada ei võimalda. Valmis on õpiku toimiv prototüüp ja oleme koostanud näidismaterjalid kahe kolmanda klassi loodusõpetuse õpiku peatüki põhjal. Meie eesmärk on võtta järgmisel aastal AndroidÕpik kasutusele viies Eesti koolis ja arendada platvorm veelgi kasutajasõbralikumaks,“ selgitas Kärner.

ENTRUMI kolmandal hooajal jõudis finaali koguni 147 osalejat, ehk rekordarv Viljandi-, Hiiu-, Saare- ja Pärnumaa koolinoort.

ENTRUM programmi algataja on Eesti Energia. Pärnu kontserdimajas toimunud auhinnagalal osales ka president Toomas Hendrik Ilves, kes ettevõtlikke koolinoori tunnustas.

 

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

Teabevara