Kaspersky: Balti riikidest on küberohte enim Leedus

Aprillikuu küberohtude statistikat analüüsides jõudsid Kaspersky Labi eksperdid järeldusele, et kolmest Balti riigist kõige keerulisem olukord on tekkinud Leedus.

Üleilmses pingereas, mis järjestab riike, mille kasutajad sattusid veebis kõige suuremasse nakatamisohtu, oli Leedu 22. kohal (nakatumise tõenäosus 26,48%), Läti asus kaks kohta allpool (24,98%) ja Eesti oli 32. kohal (24,46%).

Ohtude levitamise populaarseimaks allikaks on Baltimaades kõikvõimalikud nakatatud ja kahjurlehed, mis sisaldavad mõne üldlevinud tarkvara turvaauku ärakasutavaid kuritahtlikke skripte. Pahavaradest valitsevad mitmesugused tagaukseviirused: need teevad kasutaja arvutist kurjategija täieliku kontrolli all oleva masina, mida rakendatakse rämpsposti laialisaatmiseks või DDoS-rünnakute elluviimiseks. Samuti on levinud petturtarkvarad, mis meelitavad kasutajat saatma SMS-sõnumit tasulisele lühinumbrile.

Nakatumisriski ärahoidmiseks soovitavad Kaspersky Labi eksperdid kasutada viirusetõrje täislahendusi ja uuendada õigel ajal nii operatsioonisüsteemi kui muud tarkvara. Samuti tuleb jääda valvsaks ja mitte kasutada kahtlaseid linke, ükskõik mis teed pidi olete need saanud (sotsiaalvõrgustik, e-post, kiirsuhtlusrakendus jne).

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

Teabevara