Ansip: Eesti pole USA massjälitusega seotud

Eesti ei ole seotud USA massjälitusega (projekt PRISM) ega ole siinsed õiguskaitseasutused saanud sealt infot, kinnitas peaminister Andrus Ansip. 

"Eesti ei oma jurisdiktsiooni USA teenusepakkujate üle USA territooriumil. Mis täpselt selle projektiga seotud on ja missugused meie jaoks vastuvõetamatud tegevused on kavandatud või toime pandud, see ei ole mulle paraku praegu teada," kommenteeris ta täna riigikogu ees.

Eestis rikutakse põhiseadusest tulenevat sõnumisaladust peaministri sõnul vaid kuritegude ennetamiseks või tõe väljaselgitamiseks kriminaalmenetluse käigus. "Seda tehakse seadusandja poolt kehtestatud reeglite alusel," selgitas ta.

Eesti Interneti Kogukond teatas üleeile, et USA eriteenistuste PRISM-projekti raames on kogutud ja analüüsitud ka eestlaste privaatseid andmeid ning kirjavahetust.

Möödunud nädalal avaldas Briti ajaleht The Guardian dokumendid, mis näitavad, et USA valitsuse eriteenistustel on olnud PRISM-nimelise projekti raames juba aastaid piiramatu juurdepääs privaatsetele isikuandmetele, mis asuvad mitmete USA tehnoloogiafirmade serverites ja teenustes: Microsoft, Yahoo, Google, Facebook, Paltalk, YouTube, AOL, Skype, Apple.

Osale arutelus

  • Rivo Sarapik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara