Linnar Viik: miks Reform nimetab seda e-valimisteks?

Reformierakonna õhinapõhiseid elektroonilisi siselahendusi ei peaks nimetama e-valimisteks, ütles IT-ekspert Linnar Viik.

"Vabariigi valimiskomisjoni poolt korraldatavad valimised, mis on seadustatud ka elektroonilise hääletusena, on turvalised, auditeeritud ja liiguvad ajaga koos. On väga kahju, et avalikus kommunikatsioonis on ühe erakonna sisemist õhinapõhist otsust avada oma liikmetele osalemiseks elektroonilised kanalid üldse hakatud nimetama sõnaga e-valimised," rääkis ta ERRile.

"Kindlasti tuleb sellel erakonnal endal teha järeldused, kas ja mil viisil sellest õhinast kantud innovatiivsest tegevusest teha midagi sellist, mis oleks läbipaistev, samas turvaline, auditeeritud ega annaks kellelegi kunagi võimalust kahelda selles, kas ühe erakonna sisevalimiste tulemused on manipuleeritavad, on kujul või teisel täis turvaauke või mitte," lisas Viik.

Pärast ajakirjanduses ilmunud artikleid häälte võltsimisest Reformierakonna sisevalimistel tuvastas erakonna töörühm 71 rikkumist kolmes maakonnas – Lääne-Virumaal (39 võltsitud häält), Viljandimaal (24) ja Võrumaal (8) – kokku moodustasid need töörühma väitel 2,1% partei juhatusele antud häältest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara