Aruannete esitamine on ebapopulaarne

Äriregistri andmetest selgub, et ligi pool aruandekohuslastest ei esita majandusaasta aruannet õigeks ajaks. Justiitsminister selles probleemi ei näe.

2010. aastal, kui hakkas kehtima uus majandusaasta aruannete esitamise kord ja aruandeid hakati esitama elektrooniliselt äriregistri kaudu, esitas majandusaasta aruande õigeaegselt 58,2% aruandluskohuslastest. Järgmisel aastal kahanes osakaal 56-protsendini ning püsis seal ka mullu.

Justiitsminister Hanno Pevkur, kelle haldusalasse kuulub ka äriregistriga seotud tegevus, pidas aruannete esitamist heaks. „Majandusaasta aruannete mitteesitamine ei ole ju laialdane probleem, valdavalt kõik ettevõtted ikkagi esitavad aruanded ära. See ei ole selline probleem, mis karjuks silma, et meil on häda käes,“ ütles Pevkur.

Audiitorid ei ole ministriga ühel meelel. Nii märkis Haiba Audit OÜ juht ja vandeaudiitor Virge Haiba, et õigeks esitanute madal protsent näitab korralagedust. „Kui pooled ei esita, siis kogu see süsteem on nagu naljanumber meil,“ imestas Haiba, miks ei ole pärast seda, kui aruannete esitamine muutus elektrooniliseks, hakatud intensiivsemalt nõudma tähtaegadest kinnipidamist.

Mida peavad audiitorid aruannete mitteesitamise põhjuseks ning kuidas võiks olukorda lahendada, loe tänasest Äripäeva paberlehest.

Osale arutelus

  • Kadri Põlendik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara