President Ilves tutvustas Ülemistes Eesti IT-saavutusi

Ülemiste City Demokeskust külastas eile Euroopa pilvetehnoloogia nõukoda president Toomas Hendrik Ilvese ning Euroopa Komisjoni digitaalarengu voliniku Neelie Kroesi juhtimisel.

Külastuse eesmärk oli tutvustada Eesti infotehnoloogia-alaseid saavutusi, millest enim avaldas delegatsioonile muljet rahvusvaheline digiallkirjavõimalus.

„Demokeskuses said külalised näha, mida Eestis on pilvetehnoloogia vallas ära tehtud ja proovida, kuidas meie tuntumad e-lahendused praktikas toimivad,“ rääkis Technopolis Ülemiste ASi juhatuse esimees Gert Jostov. „Usun, et siit saadi täna päris mitu head ideed, mille rakendamist ka mujal Euroopas kaaluda.“

Eesti IKT Demokeskuse tegevjuhi Indrek Vimbergi sõnul avaldas delegatsioonile enim muljet digiallkiri, mille toimimist Signwise teenuses Soome ja Eesti vahel reaalselt ka esitleti.

„Tegelikult on paljudes Euroopa Liidu riikides olemas digitaalallkirja seadus, kuid praktikas on Eesti üks vähestest riikidest, kus digiallkiri reaalselt toimib ning kus seda ka kasutatakse,“ rääkis Vimberg. Tema sõnul pakkusid külalistele veel suurt huvi e-tervise lahendused, samuti mobiiliga digiallkirja andmine.

Ülemiste City Demokeskust külastanud delegatsiooni kuulusid 20 rahvusvahelise tehnoloogiaettevõtte tippjuhid, Euroopa riikide kõrged ametnikud ning Euroopa Komisjoni ametnikud, kes kuuluvad Euroopa pilvandmetöötluse arendamise nõukotta, mida juhatab Eesti president Toomas Hendrik Ilves.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara