Parts viib sideturu regulatsiooni tervikuna Tehnilise Järelevalve Ametisse

Minister Juhan Parts saatis 5. augustil kooskõlastusele elektroonilise side seaduse muutmise seaduse eelnõu.

Minister Juhan Partsi sõnul on senine kahe asutuse vaheline ülesannete jaotus ja koostöö aastate jooksul toiminud heal tasemel, kuid järjepidev areng elektroonilise side turul ja rahvusvahelises keskkonnas on tänaseks loonud olukorra, kus need funktsioonid on otstarbekas koondada ühte asutusse. „Eesmärk on muuta suhtlemine elektroonilise side järelevalveasutustega kiiremaks ja efektiivsemaks,“ lisas Parts.

Seaduse rakendamisest on oodata soodsat mõju ka rahvusvahelisele koostööle, kuivõrd erinevate funktsioonide koondamine ühe regulaatori pädevusse tagab parema ülevaate valdkonnas toimuvatest arengutest, võimaldades efektiivsemat koostööd erinevates rahvusvahelistes töögruppides.

Elektroonilise side valdkonna regulaatori vastutus on seni olnud jagatud kahe riigiasutuse vahel. TJA ülesanneteks on olnud sageduste ja numeratsiooni kui piiratud ressursi jagamine, selle kasutamise korraldamine ning järelevalve teostamine sageduste ja numeratsiooni kasutamise, sideteenuste osutamise ja aparatuuri nõuetele vastavuse üle.

KA pädevuses on seni olnud elektroonilise side reguleeritavate turgudega, kuluarvestuse ja tariifidega, universaalteenusega ning sidevõrkudele juurdepääsu ja sidumisega seonduvad funktsioonid.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara