Elioni klientide meilivahetus oli eile häiritud

Elioni viiruse ja spämmitõrje tarkvara vigane uuendus lõi eile õhtul rivist välja hot.ee ja äri e-posti klientide postkastid.

21. augustil kell 18-24 oli Elioni kasutatavas kolmanda partneri (malwarepatrol.net) rämpsposti ja viirusetõrje definitsioonide andmebaasis vigane kirje, selgitas Elion oma kodulehel pressiteates. Seetõttu tembeldati süsteemi sisenenud ja väljuvad e-mailid, mis sisaldasid http:// algusega URLi, viirusteks, ja neid keeldus süsteem vastu võtmast. Mõjutatud olid hot.ee ja äri e-posti kliendid. Kõik juba postkastis olnud kirjad on alles ja neid mainitud viga ei puuduta.

Elioni kasutatava viiruse- ja spämmitõrje tarkvara oli kell 18 saanud automaatse uuenduse, mis kahjuks oli vigane. Viga mõjutas ka teisi teenusepakkujaid, kes kasutavad sama süsteemi. 

Elion märkis pressiteates, et kahjuks ei saa ka nemad kuidagi tagantjärgi kontrollida, kas kliendile on selles ajavahemikus lähetatud olulisi kirju, mis pole kohale jõudnud. "Suur osa 21. augustil kell 18-24 sisse tulema pidanud kirjadest hot.ee, äri e-posti ning meie süsteeme läbivatest e-kirjadest adressaadini ei jõudnud. Tegemist oli tehnilise veaga, mille tulemusena märgiti sissetulnud kirjad viiruseks ning süsteem keeldus neid vastu võtmast. Palume mõelda läbi, kas ja kes võis sel ajal kirju saata ning vajadusel ise uurida, kas oodatud kiri on jäänud kätte saamata. E-kirja saatja ei saa sellel ajavahemikul välja saadetud kirja kohta tagasisidet, seega ei tea ka saatja, kas tema kiri jõudis kohale või mitte." 

Elion vabandab kõigi klientide ees.

Osale arutelus

  • Kristi Malmberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Arvamused

Teabevara