Täna esietendub noortelavastus „Netis sündinud“

VAT Teater toob täna lavale foorumteatri põhimõttel loodud algupärase lavastuse „Netis sündinud“, mis jutustsab noorte maailmast, kus on-line on igapäevaelu normiks ning võimalusi ohtudega võrdselt.

Dramaturg Kristiina Jalasto ja lavastaja Margo Teder kogusid lavastuse jaoks ainest noortelt vanuses 12 – 16 eluaastat. Sama vanusegrupp on ka lavastuse peamiseks sihtrühmaks. Lavastus etendub tasuta tänavu oktoobrist järgmise aasta veebruarini 30 korral üle Eesti.

„Koos VAT Teatri loomingulise kollektiiviga oleme seda lavastust ette valmistanud kolm aastat. Internetis ja infotehnoloogias on selle aja jooksul toimunud pidev ning tormiline areng. Noored veedavad üha rohkem aega netis ja aina enam tekib seal uusi suhtlusprobleeme,“ räägib BCS Koolituse juhataja Urve Mets, „internetimaailm, mida noored kogevad, erineb oluliselt sellest, mida meie täiskasvanutena näeme ja tarbime. See on ka põhjuseks, miks paljud lapsevanemad on meie spetsialistidele saatnud murelikke päringuid oma teismeliste laste arvutikasutuse kohta.“

VAT Teatri „Netis sündinud“ käsitleb teatraliseeritult olukordi, millega meie noored on reaalselt virtuaalmaailmas kokku puutunud. See on õpetlik ning mõtlemapanev lugu. Sageli noored ei teadvusta netisuhtluse ohte ning paljud vanemad ei oska neid ka riskide eest hoiatada. 

Lisaks lavastusele on valminud temaatilised vidoklipid, mis koos täpse mängukavaga on kättesaadavad veebilehel www.netissündinud.ee. Lavastuse üle saab mõtteid vahetada Facebookis ning see salvestatakse hilisemaks kasutamiseks õppematerjalina.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara