Äriinglid on investeerinud üle 4 miljoni euro

Tänavu on Eesti A¨riinglite Assotsiatsioon investeerinud üle 4 miljoni euro ning täitnud sellega endale esimeseks aastaks seatud eesmärgi, rääkis liidu tegevjuht Signe Viimsalu.

Eesti A¨riinglite Assotsiatsioon (Estonian Business Angels Network ehk EstBAN) koondab 45 isikut, kel on huvi oma raha alustavatesse ettevõtetesse investeerida.

Täna Pärnu juhtimiskonverentsil „Usu küsimus“ esinenud Viimsalu rääkis, et keskmine investeerimisperiood on 5-7 aastat ning ühe investeeringu suurus jääb 20 000 ja 500 000 euro vahele.

„Selge on see, et üks ingel seda raha oma taskust reeglina välja ei käi. Sellepärast tehakse EstBANis seda ühiselt läbi sündikeerimise. Nii saame lisaks investeeringule jagada ettevõtetele ka teadmisi ja oskusi,“ lisas Viimsalu.

EstBANi liikmed soovivad anda panuse ka Eesti Riskikapitalide Assotsiatsiooni (EstVCA) visiooni aastaks 2020, kui finantsturuosaliste valitseda on 1 miljard eurot, lisas Viimsalu.

Eelmisel aastal asutatud Eesti A¨riinglite Assotsiatsiooni eesma¨rk on suurendada Eestis alustavatesse ettevo~tetesse tehtavate seemneinvesteeringute mahtu. Ühiselt keskendutakse uute investeerimisvõimaluste otsimisele ja analüüsimisele, investorite ja ettevõtjate kokkuviimisele, investeerimisega seotud juriidiliste aspektide arendusele jmt.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Arvamused

Teabevara