Riik alustab nõuete üle tõhusamat arvestust

Valitsus kiitis heaks muudatused, millega viiakse kohtu ja prokuratuuri nõuete ning kohtute kogutavate riigilõivude haldamine üle maksu- ja tolliameti maksukohustuslaste registri andmebaasi.

Sisuliselt koondatakse mitme riigiasutuse nõuded ühtsesse registrisse, kust inimesed saavad parema ülevaate oma rahalistest kohustustest riigi ees, teatas rahandusministeerium. Kohtu ja prokuratuuri nõuded saavad eraldi viitenumbri, seaduses sätestatud juhul kasutatakse tasumiseks isiku ettemaksukonto arvestuses oleva summa ulatuses. Samuti ei tagastata enam raha juhul, kui inimesel on samal ajal tasumata kohtu või prokuratuuri nõudeid.

Riigi nõuete koondamine annab võimaluse näha e-maksuametis lisaks oma maksukohustustele ka muid kohustusi, näiteks infot kohtu määratud rahalise karistuse kohta. Samuti näeb e-maksuametis infot riigilõivu tasumise kohta.

Maksukorralduse seaduse eelnõuga korrastatakse ka nõuete täitmise tagamise regulatsiooni, andes kohtutäiturile volituse täita halduskohtu määrust eelaresti seadmiseks näiteks juhul, kui maksuhaldur soovib arestida muud vara kui kinnistuid ja sõidukeid.

Lisaks kõrvaldatakse eelaresti seadmise määruse peale kaebuse esitamise piirang, võimaldades kaevata ka menetlusvälisel inimesel, näiteks abikaasal.

Eelnõu plaanitav jõustumisaeg on 1. jaanuar 2014. Seadus jõustub pärast arutlust ja riigikogu heakskiitu.

Osale arutelus

  • Ave Lepik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara