TransferWise vahendab üle miljoni euro päevas

Londonis baseeruv Eesti juurtega ning riskiinvestor Peter Thieli toetusega idufirma TransferWise on üha enam astumas PayPali kandadele, vahendades üle miljoni euro päevas.

Firma andis see kuu enda edusammudest ja arengutest teada. Kokku on firma teenust kasutades raha kantud ligi 300 miljoni euro väärtuses ning keskmiselt tehakse tehinguid umbes 1,2 miljoni euro eest päevas, kirjutab Gigaom.

Lisaks tõi TransferWise turule enda esimese korraliku mobiilrakenduse, mis on mõeldud iOS kasutajatele. Kuigi firmal oli juba Androidi rakendus, siis see oli pigem otsetee nende koduleheküljele. Hinrikuse sõnul oli see rohkem "prooviversioon" ning see eemaldatakse Google Play keskkonnast. Uus rakendus Androidile on arendamisel.

Samuti on TransferWise lisanud enda valikusse uusi valuutasid nagu India ruupia, Austraalia ja Singapuri dollar ning Türgi liir. Nüüd on võimalik saata TransferWise'i abiga raha rahvusvaheliselt e-maili aadressile pangakonto numbreid kaasamata (sarnaselt PayPalile).

Kas TransferWise moondub PayPaliks? "Ma ei ole nõus sellega," ütles Hinrikus. "Me teeme asju lihtsamaks, sest me kuulsime raha oma sõpradele saatvatelt klientidelt, kuidas neil ei ole neid pangaandmeid käepärast."

"Üks tüüpiline põhjus, miks meid kasutatakse, on rahvusvaheliste maksete tegemiseks. Näiteks kui keegi rendib villat Kreekas inimestele Suurbritanniast," tõi Hinrikus näite.

Aga miks mitte siis PayPali kasutada? "PayPall võtab kuradima palju rohkem raha valuutavahetuse eest, umbes 3-4% summas, mida mina kutsuksin rööviks päise päeva ajal. TransferWise võtab kõigest 0,5% vahetuse eest," selgitas firma tegevjuht.

Osale arutelus

  • Fredy-Edwin Esse, California

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Arvamused

Teabevara