Kalm: tähelepanu maksude tasumise eest pole vaja

Riigile suurt maksutulu tooval ettevõtjal pole selle eest lisatunnustust vaja, usub EMT juht Valdo Kalm.

"Ma ei tunne otsest puudust, et peaksime mingit eraldi tähelepanu saama," vastas Kalm küsimusele, kas riik tema arvates väärtustab suuri maksumaksjaid piisavalt. Kalm arvas, et ettevõtjad on tunnustust saanud küll, ent tunnustamise taga on ettevõtjad ise.

Riik peaks tema hinnangul maksutulu suunama enam haridusse. "See töötab mitmeti, see on sotsiaalselt oluline ja majandusele oluline. Haridusse investeerimine tähendab hariduse kvaliteeti, õpetajate palkasid ja motivatsiooni. Koole on remonditud päris palju, ent tähtis on ka see, kuidas ülikoolides ja koolides on laborid sisustatud," arutles Kalm.

Ta rõhutas, et haridusse investeerimine tagab majanduse jätkusuutlikkuse ning vähendab samal ajal tööpuudust.

17. oktoobril teatas Indrek Kulla politsei majanduskuritegude talitusest, et 70-80% majanduskuritegudest jääb lahendita. Kalm märkis, et tegemist on väärtuste küsimusega. "Kui on küsimus, kas see on nüüd maksustatav või mitte, siis me pigem tasume need maksud," kommenteeris ta.

Äripäev järjestas 2012 aasta suurimad tulumaksumaksu maksnud ettevõtted. EMT maksis mullu riigile 6 273 000 eurot tulumaksu, olles suuruselt viies tulumaksu maksnud ettevõte.

Osale arutelus

  • Marta Jaakson

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara