Võidujooks viimaste bitcoinide nimel

21 miljonist võimalikust bitcoinist on tänaseks loodud 12 miljonit. See tähendab, et juurde saab luua veel 9 miljonit bitimünti ning konkurents sellele on üha rohkem hoogu kogumas, kirjutab börsitoimetaja Rainer Saad.

Bitcoini populaarsus on pärast selle loomist 2008. aastal kasvanud plahvatuslikult ja selle põhjuseks ei ole ainult bitimündi hind, mis neljapäeval kerkis uue rekordi, 269 dollarini, vaid ka bitcoinide loomise lihtsus, kuna sellega võib alustada igaüks, kellel piisavalt tehnoloogilist ressurssi.

Kuigi finantsmaailm pöörab bitcoini puhul kõige rohkem tähelepanu selle hinnale ja maksevahendina kasutamise võimalusele, on bitcoin tekitanud teatavas mõttes ka tehnoloogiarevolutsiooni. Wall Street Journal kirjutas hiljuti, et uute bitcoinide loomiseks on vaja nii võimsaid seadmeid, et riistavarafirmadel on raske nõudlusele vastata.

Kuna bitcoine luuakse keeruliste matemaatiliste probleemide lahendamisega, on see erakätesse toonud väga võimsad arvutid. Ainuüksi bitcoini tootvate arvutite koguvõrgustik on maailma võimsaim ning see ületab kõikide ametkondade ja firmade käsutuses olevaid superarvuteid. Kogu võrgustiku võimsus on umbes 1000 petaflopsi. Näiteks maailma kiireima superarvuti Titan võimsus jääb alla 18 petaflopsi. Võrgustik ise kulutab päevas 200 000 dollari väärtuses elektrit.

Mõned eksperdid arvavad, et sel nädalal tõusis bitcoini hind uue rekordini, kuna Hiina suurima otsingumootori Baidu teenuste eest saab nüüd ka bitcoinides maksta. See annab aga bitcoinile haarde ühel maailma suuremal turul.

 

Osale arutelus

  • Vilja Kiisler, Rainer Saad

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara