Tiina Saar: noored ootavad vaheldusrikkust ja kaasatust

Iganenud süsteemid ja väga staatilised töökohad ei paelu noori ja andekaid, ütles karjäärinõustaja ja Proeksperdi personalijuht Tiina Saar.

"Paljud nutikad noored eeldavad vaheldusrikast tööd, pidevat õppimist, paindlikkust, kaasaaegset töökeskkonda, kus valitseks võrdsus, kus saaks kaasa rääkida," märkis ta. Saare sõnul on noortel kõrged nõudmised töökohale, kuna see peaks tõstma ka nende konkurentsivõimet. See tähendab tarka juhtimist, asjalikku motivatsioonipaketti ja kaasaegset töökeskkonda.

Saare hinnangul ei pinguta noored ja andekad vaid töö ja palga pärast, vaid soovivad kuidagi maailma paremaks muuta. Personalijuhi sõnul julgevad noored tegijad olla tihem kriitilised, soovides sanktsioone kartmata avatult oma meelsust väljendada. "Näiteks tarkvaraarenduse firmades võib olla tavaline, et juhtkonna protokollid on avalikud, inimesed saavad selle üle foorumites arutleda," lisas ta.

Karjäärinõustaja soovitab tippjuhtidele eeskätt ausust ja avatust. "Ja neil peaks olema huvi nende noorte vastu, reaalselt neid kaasata ja ära kuulata," ütles ta. "Nad peaksid olema valmis juhtimisstiili vajadusel ümber disainima."

Saare sõnul võiksid tööandjad loobuda klassikalistest ametijuhenditest ning kasutada hoopis ootuste-tulemuste põhist juhtimist. Karjäärinõustaja soovitab juhtidel olla valmis ametikohtade kujundamiseks töötajale vastavaks ja mitte vastupidi.

EBSi juhtimiskoolituse keskuse juht Peep Aaviksoo kirjutas tänases Äripäevas, et uus põlvkond vajab hoopis teistsugust töökeskkonda ja juhtimisstiili kui pensionieale lähenejad.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

CINAMON is looking for a passionate IT ASSISTANT

Manpower OÜ

31. oktoober 2018

Teabevara