Nortal: IT-sektor on kasvanud kahe aastaga kolm korda

Nortal AS juhatuse liige ja äriarendusdirektor Oleg Švaikovski sõnul nii kaua, kui Eestisse ei tule IT-spetsiliste juurde, see turg ei kasva.

"IT-sektoriga seotud teemad on olulised, sest see sektor on oluline Eesti majanduse jaoks," märkis ta Delovõje Vedomosti konverentsil Äriplaan 2014.

2012. aastal oli 12,5% Eesti ekspordist IT-sektoris, kus töötab 4% tööjõust. Aastatel 2010-2012 kasvas sektori eksport 3 korda.

Järgmisel aastal mõjutavad IT-sektorit Skandinaavia turud ja globaalsed keskused mõjutavad ka meie IT-sektori arengut. Švaikovski sõnul on samuti küsimus selles, kas valitsus otsib võimalusi kuidas muuta IT-sektorit efektiivsemaks ja seda arendada.

"Arusaamatu, mis toimub IT-sektori palkadega. Selge on see, et IT-sektoris on tööjõupuudus," märkis ta. "Umbes 1000 spetsialisti on puudu. 2015. aastaks kogu Euroopas jääb puudu umbes 900 000 IT-spetsialisti."

Töötasud selles sektoris jätkavad tema sõnul kasvamist."Seda kasvu toetavad täna rahvusvahelised arengukeskused. Samas nii kaua, kui Eestisse ei tule IT-spetsialiste juurde, see turg ei kasva," märkis Švaikovski.

Eesti on IT-valdkonnaga ka maailmas silma paistnud. Švaikovski nimetas, mille poolest on Eesti number 1 maailmas: Ettevõtte registreerimine, mida tõesti on võimalik teha 18 minuti jooksul.  ID-kaart ja mobiili-ID – kuskil maailmas ei ole sellist näitajat, et suurel osal inimestel on ID-kaart olemas. E-valimised ja m-valimised, e-maksud, e-retseptid – kuskil ei ole sellist asja, et 80% aasta retseptidest kirjutatakse välja e-retseptina, pangainternet, x-Road, m-parkimine, e-kool.

Osale arutelus

  • Alyona Stadnik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Arvamused

Teabevara