Krediidiinfo: tuhanded päringuid tehakse teiste eraisikute kohta

Eraisikutele mõeldud tausta uurimise portaal E-Seif.ee on kogunud populaarsust. Iga kuu lisandub keskmiselt 500 uut klienti ja portaalil on kokku 27 tuhat registreeritud kasutajat.

Viimase aja sündmused ühiskonnas – skandaalid võlgnikest üürnikega, e-kaubanduse agressiivne pealetung, probleemid kasutatud autode äris - on suurendanud märkimisväärselt eraisikute teadlikkust teise isiku tausta uurimise vajadusest enne krediiditehingut.

Kokku teevad eraisikud portaalis ettevõtete, teiste eraisikute ning enda andmete kontrolliks aastas üle 100 000 päringu. Teiste eraisikute tausta uurimine on aastaga kasvanud üle kolme korra.

Teise eraisiku maksehäireandmeid ei saa uurida lihtsalt uudishimust, selleks peab olema õigustatud huvi ehk olukord, kus eraisik teeb krediidiotsust ja soovib vältida tehingut isikuga, kes võib olla ebaaus või jääda oma kohustuste täitmisega hätta. Näiteks on uurimine õigustatud võimaliku autoostu, eluaseme üürileandmise, laenuandmise, oma vara järelmaksuga müümise, äripartneri valimise või muul juhul.

Isik, kelle kohta tausta uuritakse saab samuti E-Seif keskkonnast vaadata, kes ja millal on tema kohta päringu teinud. Seega on krediidiotsuse puhul teise eraisiku tausta uurimine täiesti seaduslik ja avalik tegevus.

E-Seif.ee on 2009. aastal Krediidiinfo loodud portaal eraisikutele enda andmetel silma peal hoidmiseks ning ettevõtete ja teiste eraisikute tausta uurimiseks.

Osale arutelus

  • Juuli Laanemets

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

Arvamused

Teabevara