FinanceEstonia juht lahkub idufirmasse

Finantssektori katuseorganisatsiooni FinanceEstonia juht Mae Hansen lõpetab mittetulundusühingu igapäevase juhtimise, jätkates tööd idufirmas.

"Alates jaanuarist olen otsustanud esimese töötajana liituda minu hinnangul Eesti potentsiaalikaima start-upiga, Funderbeam," kommenteeris ta pressiteates. Funderbeami teenus on viia kokku idufirmad ja rahastajad. Ettevõtte taga on endine Tallinna börsi juht Kaidi Ruusalepp, samuti Villu Arak, Janno Siimar ja Mihhail Kööts.

Hanseni sõnul on aeg küps juhi vahetuseks. "FinanceEstonia vajadused strateegilise ülesehituse ja sihtide seadmise osas on rahuldatud. Nüüd on vajadus tugeva administratiivse juhi järele, kes suudaks põhjalikult analüüsitud tegevuskava hästi ülesehitatud organisatsioonis edukalt ellu viia," põhjendas ta.

"Minu soov on FinanceEstonia’ga tihedalt seotud olla ja jätkata võimalusel juhatuse liikmena, jättes enda kanda rahvusvahelise suhtluse ja strateegilise planeerimise," lisas Hansen.

FinanceEstonia juhatuse esimees Aare Tammemäe hindab kõrgelt Hanseni panust organisastsiooni arengusse ja maine kujundusse. "Oleme väga tänulikud Mae Hanseni pühendumise ja kvaliteetse panuse eest FinanceEstonia ülesehitamises. Väga lühikese ajaga on saavutatud märkimäärsed tulemused ja kiire edasiminek," sõnas ta.

Mullu aprillist FinanceEstonia tegevjuhiks olnud Hansen on MTÜ teatel üles ehitanud aktiivselt toimiva valdkonna esindusorganisatsiooni, mis on partner nii valitsusasutustele, investoritele kui ettevõtetele.

Kui Hanseni töö alguses oli FinanceEstonias 31 liiget, siis praeguseks on liikmete ja ametlike partnerite arv kahekordistunud, koosnedes ettevõtetest, ministeeriumitest, valdkonna liitudest, esindusorganisatsioonidest ja ülikoolidest.

FinanceEstonia on defineerinud prioriteetvaldkonnad, milles näeb Eesti finantssektori lähiaja arengupotentsiaali ja tegutseb süvendatult kuues valdkonnas: kapitaliturud, inimkapital, fondid, finants-IT, tugiteenused ja rahvusvaheline privaatpangandus. Igat valdkonda juhib tunnustatud turuosaline.

Konkurss FinanceEstonia uue tegevjuhi kohale kuulutatakse välja lähipäevil ning järgmise aasta esimene kvartal on planeeritud juhtimise üleandmiseks.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara