Arengufond tasub hea idee eest 24 000 eurot

Arengufond kuulutas välja konkursi ideedele, mis arendaks Eesti majandust ja tõstaks inimeste elukvaliteeti. Võitnud idee esitajat ootab aastane stipendium oma mõtte elluviimiseks.

"Otsime lennukaid ja mõjukaid ideid, mis oleksid ka ellurakendatavad," ütles Arengufondi juht Tõnis Arro pressiteates.

Eriti oodatud on ideed, mille esitaja ise teab, mida ja kuidas selle ellurakendamiseks tegema peaks - ning millesse ta on valmis isiklikult panustama. Selleks annab Arengufond võitjale aastase stipendiumi suurusega 2000 eurot kuus, mida makstakse idee autorile või kokkuleppel temaga kellelegi teisele.

Konkursimõtte ajendiks on fondi teatel Skype'i Eesti esinduse eksjuhi Sten Tamkivi essee mullu sügisel ilmunud Arengufondi Mõtteraamatus. Seal kirjutas Tamkivi, et me ei oska endale sõnastada ilusaid, kaasahaaravaid ja inspireerivaid eesmärke.

"Sten soovitab rohkem unistada ja mõelda "mis-oleks-kui" võtmes. See on sõbralikum ja vabastavam, kui oma aja ära elanud Nokia otsimine, või pidev kurtmine, et Eestil pole enam NATO või Euroopa Liidu sarnast suurt sihti, mille poole püüelda," ütles Arro.

"Ärksates peades on raudselt häid ideid, kuid igapäevane elu lükkab nendega tegelemise enamasti umbmäärasesse tulevikku. Arenguideede konkursiga soovib Arengufond anda julgetele võimaluse raha pärast muretsemata terve aasta oma unistuse elluviimisele pühendada. Kui unistus teoks saab, võidab sellest nii inimene ise kui terve Eesti," lisas ta.

Ideed tuleb esitada kirjalikult, aga tegemist pole esseekonkursiga. Hinnatakse sisukust, lennukust ja rakendatavust. Ideid oleks soovitav esitada kohe, et teised saaksid nende üle arutleda ja neid oma mõtetega täiendada. Arengufond teeb kõik selleks, et korraldada sisukat arutelu ja parimate ideede elluviimisele kaasa aidata.

Konkursil osalemise tähtaeg on 1. mai. Finaali jõudnute ideed avaldatakse trükis. Ideid võivad esitada kõik, täpsemad juhised ja konkursitingimused asuvad Arengufondi kodulehel.

Hiljemalt jaanipäevaks valib Arengufondi komisjon kuni kolm stipendiaati. Võitjad on on oodatud nende endi poolt valitud perioodil töötama Arengufondi büroos Tallinnas.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A JAVASCRIPT DEVELOPER (MID-LEVEL)

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara