Google oli WhatsAppi eest valmis rohkemgi maksma

Kolmapäeval 19 miljardi dollarilises tehingus Facebooki perre läinud WhatsApp oli väidetavalt saanud Google'ilt juba mitu kuud varem pakkumise ning otsinguhiid oli valmis Facebooki üle trumpama.

Forbesi andmeil pakkus Google umbes pool aastat tagasi WhatsAppi ülevõtmiseks 10 miljardit dollarit. Allikate sõnul ei tulnud see pakkumine aga kohaga Google'i nõukogus vastupidiselt Facebooki tehingule.

Väidetavalt oli Google sedavõrd huvitatud WhatsAppi ülevõtmisest, et oli lausa pakkunud idufirmale raha informatsiooni eest, kui mõni teine firma pöördub nende poole sama sooviga.

Allikate sõnul kohtus Google'i tegevjuht Larry Page WhatsAppi kaasasutaja ja tegevjuhi Kan Koumiga veel eelmise nädala lõpus, et veel üheteistkümnendal tunnil üritada peatada tehingut Facebookiga, kirjutas tehnoloogiauudiste vahendaja The Information.

Page oli nimetanud WhatsAppi suureks ohuks Facebookile ning käis välja plaani pakkuda veelgi rohkem raha WhatsAppi ülevõtmiseks, kirjutas The Information.

Koum ning Facebooki kaasasutaja Mark Zuckerberg on paar aastat olnud sõbrad ning mõte firmade liitmisest tekkis ühisel õhtusöögil vähem kui kuu aega tagasi.

Osale arutelus

  • Fredy-Edwin Esse, California

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara