RIA uus asedirektor on Margus Simson

Täna, 10. märtsil asus Riigi Infosüsteemi Ametis tööle uus peadirektori asetäitja riigi infosüsteemi alal Margus Simson.

Varem on Margus Simson töötanud elektrituru avanemisel Eesti Energia äri- ja infotehnoloogia juhina ning olnud aktiivne koostööpartner e-teenuste välja töötamisel nii avalikus kui ka erasektoris. Ta on juhtinud e-kanalite arendamist ja e-teenuste disaini mitmes suurettevõttes, lisaks Eesti Energiale ka Swedbankis ja SEBs. Simson on aidanud välja töötada ka Maanteeameti uue e-teenuste keskkonna ning koostanud RIA ja Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi tellimusel avaliku sektori e-teenuste arendamise käsiraamatu.

“Minu jaoks on RIAga liitumine võimalus aidata teha läbimurre riigi e-teenuste kasutusnumbrites ja kasutajasõbralikkuses. Selle eeldus on lisaks läbimõeldud, mugavatele ja loogilistele e-teenustele väga hästi toimiv riigi IT–arhitektuur, infosüsteemide arendus ja haldus,” ütles Simson.

Riigi infosüsteemi asedirektor koordineerib riigi IT arhitektuuri ja -taristu, riigiportaali eesti.ee, avaliku võtme taristu ja andmevahetuskihi X-tee valdkondi. Peadirektori asetäitja leidmiseks toimus avalik konkurss.

Osale arutelus

  • Marek Mühlberg

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara