Mozilla juht: London pole idufirmadele parem kui Tallinn

Suurbritannia ei pruugi olla idufirmade jaoks parem juriidiline või kultuuriline keskkond kui Eesti, ütles Mozilla Foundationi juht Mark Surman Äripäevale.

Küsimuse peale, kas Eestist Londonisse kolimisel on suuremad eeldused globaalse edu saavutamiseks, nagu seda tegi idufirma TransferWise, ütles Brüsselis innovatsioonikonverentsil osalenud Surman, et juriidilisest vaatepunktist võiks samadel kaalutlustel minna näiteks Lõuna-Inglismaa Wighti saarele või teisele poole Atlandi ookeani Ameerika Ühendriikidesse.

Kuigi Surman pole TransferWise'ist varem midagi kuulnud, toob ta idufirma jaoks keskkonna valimisel olulise tegurina veel kultuuri. "Silicon Valley väärtus ei ole riskikapital, vaid sealne kultuur. Ma ei usu, et London on start-upide kultuurilt parem kui Eesti," lisas ta.

Surmani sõnul peaksid idufirmad maailmaturul edu saavutamiseks keskenduma praegustele trendidele ja perspektiividele ning sealt otsima endale sobilikku "pilu". Tema sõnul tuleb leida esimene suurem hulk kasutajaid, kes oleksid tootest või teenusest huvitatud, ja sellest lähtuvalt tegutseda kasvaval turul konkurentidest teisiti.

Osale arutelus

  • Ken Rohelaan

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a TECHNICAL COORDINATOR

Derivco Estonia OÜ

25. november 2018

DERIVCO is looking for a TEST AUTOMATION TEAM LEAD

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara