Prototronist taotleb raha 60 uudset tooteideed

15. märtsil lõppes töötava tootenäidise ehitamist rahastava Prototroni järjekordne taotlusvoor. Kokku laekus 60 ideed peamiselt info- ja kommunikatsioonitehnoloogia ning elektroonika valdkondades.

Seekordses voorus otsisid ideed lahendusi näiteks nägemispuudega inimeste turvalisuse probleemidele; aitasid leida surfajatel merel kadunud varustust; hoidsid ära lennukite projekteerimisel potentsiaalselt tekkivaid vigasid ning korraldasid efektiivsemat ehitusjärelvalvet suurtel ehitusobjektidel.

"Esimesel ideede ülevaatamisel tuleb tõdeda, et prototüüpi ehitada soovivad meeskonnad on hakanud rohkem rõhku pöörama loodava toote ärilisele potentsiaalile. Mitmed meeskonnad on paika pannud, kellele toodet müüa, kuidas eksporti käivitada ning rahvusvaheliseks ettevõtteks kasvada," kommenteeris Tallinna Teaduspargi Tehnopol juhataja Jaak Raie pressiteates.

Laekunud ideid hakkavad hindama Prototroni ekspertpaneel, kelle hulka kuuluvad Priit Alamäe (Nortal), Jaak Raie (Tehnopol), Robert Kitt (Swedbank), Yrjö Ojasaar (EstBAN, Solon Partners), Andrus Oks (SmartCap), Jaanus Tamm (Defendec), Almar Proos (EstBAN, Favor) ja Siemon Smid (Tallinna Tehnikaülikool). 3. aprillil selguvad need projektid, mille elluviimist Prototroni rahastust täies mahus finantseeritakse.

Tehnikaülikooli innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Tea Varrak sõnas, et lisaks rahalisele toele on Prototroni väärtus kogenud hindajates. "Ekspertkogu asjatundlik tagasiside innustab edasi arendama ka neid häid ideid, mis rahalist toetust ei pälvi, kuid millel siiski on potentsiaali suureks kasvada," tõdes ta.

Prototroni kõikidesse taotlusvoorudesse on tänaseks esitatud enam kui 500 ideed. Rahastuse on saanud 12 projekti kogusummas ligi 160 000 eurot. Turule on jõudnud Shaka tuulemõõtja rakendus nutitelefonidele, Qminderi portatiivne ja nutitelefoniga suhtlev stend, mis aitab inimestel vältida tüütut järjekorras seismist ning Flydogi mereseiresüsteem. Mitmed ideed on prototüübini jõudmas lähiajal.

Taotluse esitanud ideede hindamisel ja parimate selgitamisel lähtutakse prototüübi ärilisest potentsiaalist, uudsusest ja teostava meeskonna kompetentsidest. Taotletavale rahasummale piiranguid seatud pole.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara