Taavi Kotka: riigiasutustel puudub kindel IT mänguplaan

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) IKT asekantsler Taavi Kotka ütles eilsel Äripäeva strateegilise IT juhtimise seminaril, et riigiasutused peavad hakkama tõsisemalt mõtlema IT-strateegia juurutamisele.

Kotka esines seminaril ettekandega „IT juhtimise strateegiline mõõde paberil ja praktikas“, kus tõdes, et sarnaselt eraettevõtetele vajavad ka riigiaustused kindlat IT strateegiat või mänguplaani, kuna see võimaldab paremini oma tegevusi planeerida ning efektiivsemalt investeeringutega ümber käia.

„Riigi IT valitsemine peaks olema tõhus ning igal investeeringul peaks olema kindel eesmärk asju paremaks muuta. Iga olulist IKT-investeeringut peab käsitlema eraldi äriprojektina,“ loetles Kotka eesmärke, mida võiks riigiasutustes rakendada.
Tema sõnul hakkas MKM investeeringuid äriprojektide põhimõttel hindama eelmisel sügisel. See tähendab, et kui mõni asutus tuleb IKT projektide tarbeks ministeeriumilt raha küsima, peab ta tõestama, kuidas investeering ennast tagasi toodab.

„Esimese hooga hakati küsima, milleks on nende projektide puhul vaja näidata ärilist kasu,“ märkis Kotka.

Tema sõnul on ministeeriume, kus asjad on korras, kuid valdavalt puudub IKT investeeringute juhtimises plaan, mida soovitakse saavutada ja puuduvad teed, kuidas seda saavutada.

„Enne kui me hakkame rääkime IT strateegilisest juhtimisest, peame aru saama, mida me soovime saavutada ja kuhu soovime jõuda. Mind häirib, et selge plaan on selleks puudu.“

Asekantsleri hinnangul on riigiasutustel vaja teada, millised on nende üldised eesmärgid, milline on nende asutuste hetkeseis ja millised on nende asutuste üldised parendusprojektid.

„Sellist mõtteviisi on täna kahjuks väga vähe. Samas on see pilt, kuhu me tahaks jõuda," lisas Kotka.

Tallinnas toimus eile Äripäeva ITuudiste teemaveebi seminar "PARIMAD PRAKTIKAD: Kuidas juhtida IT arendusprojekte strateegiliselt ja kasumlikult?"

Osale arutelus

  • Raigo Neudorf

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara