Microsoft teatas Nokia omandamise lõpulejõudmisest

Microsoft Corp. teatas täna ettevõtte Nokia seadmete ja teenuste omandamise lõpulejõudmisest. Omandamisprotsessi on heaks kiitnud nii Nokia aktsionärid kui ka riiklikud regulaatorid üle maailma.

Protsessi lõpulejõudmine tähistab olulist etappi nende kahe organisatsiooni üheks meeskonnaks ühendamises. „Meil on heameel tervitada täna ettevõtet Nokia Devices and Services oma perekonnas. Mobiilivõimekused ja väärtused, mille nad endaga kaasa toovad, edendavad meie transformatsiooni,“ ütles Microsofti tegevjuht Satya Nadella. „Koos partneritega pühendume me uudsete lahenduste pakkumisele järjest kiiremini, maailmas kus nutiseadmed ja pilvetehnoloogiad on esmatähtsad.“

Nokia endine president ja tegevjuht Stephen Elop alustab tööd Microsoft Devices Groupi asepresidendina. Elop hakkab juhtima laiendatud meeskonda, kuhu koonduvad Lumia nutitelefonid, tahvelarvutid, Nokia mobiiltelefonid, Xboxi riistvara, Surface ning kõrge pikslitihedusega ekraanidega (PPI) tooted ja lisaseadmed.

2013. aasta neljandas kvartalis tugevnes Windows Phone’i positsioon IDC andmetel kolme juhtiva nutitelefonide operatsioonisüsteemi seas ning oma 91%-se aastase müügikasvuga oli ta üks kõige kiiremini kasvav platvorm. Ühes Nokia mobiiltelefonide äriga avarduvad Microsofti võimalused 50 miljardi USA dollari suuruseks lisatuluks aastas vähem nõudlike mobiiliseadmete turul.

2013. aasta septembris teatas Nokia oma börsiteates, et Microsoft maksab 3,79 miljardit eurot peaaegu kogu Nokia seadmete ja teenuste divisjoni eest ning 1,65 miljardit eurot Nokia patentide litsenseerimiseks, mis teeb tehingu kogumahuks 5,44 miljardit eurot.

Microsoft, mis on asutatud 1975.a. (Nasdaq ’MSFT’), on globaalne tarkvara-, teenuste- ja lahendustepakkuja, mis aitab inimestel ja ettevõtetel saavutada oma täit potentsiaali. Microsofti nime kasutatakse ettevõtte Microsoft Corporation ja selle tütarettevõtete kohta, sh Microsoft Corporationi tütarettevõte Microsoft Mobile Oy. Microsoft Mobile Oy arendab, toodab ja levitab Lumia, Asha ja Nokia X-i mobiiltelefone ning muid seadmeid.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara