Rõivas: on aeg kaotada digitaalsed piirid riikide vahel

Peaminister Taavo Rõivas ütles täna Internetivabaduse koalitsiooni (FOC) liikmetele Eesti e-valitsust tutvustades, et rohkem e-riiki on rohkem demokraatiat ja kutsus üles kaotama digitaalseid piire, mis takistavad riikideülest e-teenuste kasutamist.

„Mida rohkem e-riiki, seda rohkem demokraatiat ja efektiivsust ning seda vähem ajamahukat bürokraatiat,“ ütles peaminister Taavi Rõivas kohtumisel. „Meil on aeg astuda konkreetsemaid samme selleks, et e-teenused oleksid kättesaadavad kõikjal Euroopa Liidus. On aeg kaotada digitaalsed piirid, mis takistavad riikidevahelist e-teenuste kasutamist,“ lisas Rõivas.

Peaminister selgitas, et Eesti teeb juba koostööd Soome ja Lätiga selleks, et muuta digitaalne allkiri piiriüleselt kasutatavaks, vahendas Riigikantselei oma pressiteates. Tõelise majandusliku efektiivsuse saavutaksime peaministri hinnangul aga digiallkirjade kasutuselevõtuga kõikjal Euroopa Liidus.

Rõivas rääkis külalistele, et viisteist aastat tagasi alguse saanud e-riigi aluseks on vaba internet, kodanike usaldus interneti vastu ning teadmine, et kodaniku isikuandmete puutumatus on tagatud. „Ilma internetivabaduseta ei ole häid teenuseid,“ ütles Rõivas. „Eesti on internetivabaduselt teisel kohal maailmas ning meil on pakkuda häid kogemusi turvaliste e-teenuste pakkumisel,“ lisas Rõivas.

Täna algas ka Tallinnas kahepäevaline internetivabaduse koalitsiooni konverents “Vaba ja turvaline internet kõigile”, kus kohtub 460 osalejat enam kui 60st riigist. Konverentsil arutatakse, kuidas tagada vaba ja turvalise interneti areng ka tulevikus.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara