Täna algab kahepäevane internetivabaduse koalitsiooni konverents 

Täna algab Tallinnas algaval kahepäevane internetivabaduse koalitsiooni konverents “Vaba ja turvaline internet kõigile”, kus kohtub 460 osalejat enam kui 60st riigist. Konverentsil arutatakse, kuidas tagada vaba ja turvalise interneti areng ka tulevikus.

Internetivabaduse koalitsiooni aastakonverentsil võtavad sõna üle kümne internetivabadust toetava riigi ministri ja kõrgetasemelise esindaja üle maailma, märkis välisministeerium oma pressiteates. Arutelude tulemusena soovivad internetivabaduse koalitsiooni liikmed ühiselt heaks kiita soovitused, kuidas tagada see, et online-vabadused jääksid internetivalitsemise mudelite keskseks ja loomupäraseks põhimõtteks ka tulevikus.

Konverentsi otseülekannet on võimalik vaadata siit: http://www.freedomonline.ee/

Samuti saab konverentsi jälgida välisministeeriumi vahendusel, kes teeb positusi nii Twitteris ja Facebookis.

Konverentsil osalevad Eesti president Toomas Hendrik Ilves, välisminister Urmas Paet, Gruusia president Giorgi Margvelashvili, Rootsi välisminister Carl Bildt, Hollandi välisminister Frans Timmermans, Keenia spiiker David Ekwee Ethuro, Nigeeria välisminister Viola Adaku Onwuliri, Kanada välisminister John Baird, Mongoolia välisminister Luvsanvandan Bold, UK eurominister David Lidington, Iiri infoühiskonna riigiminister Fergus O'Dowd, Soome välisminister Erkki Tuomioja, Uus-Meremaa telekommunikatsiooni minister Amy Adams ning Tansaania e-valdkonnaga tegelev minister Makame Mbarawa.

Esinejate seas on ka ÜRO väljendusvabaduse eriraportöör Frank La Rue ning OSCE meediavabaduse volinik Dunja Mijatovic. Erasektori seisukohti esindavad teiste seas Google’i asepresident ja interneti üks loojaist Vint Cerf, Facebooki avalike suhete asepresident Richard Allan ning Microsofti asepresident Steve Crown. Globaalsetest vabaühendustest võtavad teiste seas sõna Eileen Donahoe, kes on vabaühenduse Human Rights Watch globaalsete küsimuste direktor ning Frederick Donck, kes on Interneti Kogukonna (ISOC) Euroopa büroo juht.

Internetivabaduse koalitsioon sai alguse 2011. aastal Haagis toimunud internetivabaduse konverentsil Hollandi välisministeeriumi eestvedamisel. Praeguseks on koalitsiooni liikmete arv kasvanud 23 riigini. Lisaks Eestile kuuluvad sinna Austria, Kanada, Tšehhi, Prantsusmaa, Ghana, Iirimaa, Keenia, Maldiivid, Mehhiko, Mongoolia, Holland, USA, Suurbritannia, Rootsi, Costa Rica, Soome, Tuneesia, Läti, Saksamaa, Gruusia, Moldova ja Jaapan. Internetivabaduse koalitsiooni eesmärk on kaitsta ja edendada maailmas internetivabadust ning kujundada sellest aluspõhimõttest lähtudes rahvusvahelisi otsuseid.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara