Twitter sügaval languses nadi kasvu pärast

Twitteri alles teine kvartaalne aruanne näitas, et firmal pole probleemi käibenumbri kasvatamisega, kuid mikroblogi keskkonna suurimaks väljakutseks on kiiremas tempos uute kasutajate leidmine.

San Francisco ettevõte teenis aasta esimeses kvartalis 132,36 miljonit dollarit puhaskahjumit ehk 23 senti aktsia kohta. Aasta tagasi oli sama number 27 miljonit ehk 21 senti aktsia kohta, vahendab MarketWatch.

Twitteri käive hüppas samas mulluselt 114,34 miljonilt dollarilt 250,49 miljonini. Twitteri korrigeeritud kasum oli null, mis lõi FactSeti küsitletud analüütikute ootusi 3 sendise kahjumi osas, teenides samal ajal käibena 241,46 miljonit dollarit.

Kuigi käive ja kasum lõid ootusi, siis alla ootuste tuli igakuiste aktiivsete kasutajate arv. Twitteri sõnul oli neid 255 miljonit, samas kui analüütikud lootsid näha vähemalt 257 miljonit.

Üheprotsendisest möödapanekust piisas, et saata Twitteri aktsia järelturu kauplemises sügavale punasesse. Säutsujate aktsia kaotas 11,2%, kukkudes 37,8 dollarini.

Wedbushi analüütik Shyam Patil ütles pärast tulemusi, et Twitter näitas head rahateenimise võimet, kuid peamised näitajad nagu kasutajate arvu kasv oli alla ootuste, mis tulenes nõrgast rahvusvahelisest arengust.

"Finantsiliselt on äri tugev. Käive, reklaamikasv ja kasuminumbrid olid tugevad, nagu ka prognoos käesolevaks kvartaliks," kommenteeris MarketWatchile Topeka Capitali analüütik Victor Anthony. "Kahjuks nõudis Wall Street Twitterilt rohkem uusi kasutajaid, mida neid ei õnnestunud leida."

Käesolevaks kvartaliks ootab Twitter käibena 270 kuni 280 miljonit dollarit. Analüütikute keskmine prognoos oli 273,3 miljonit dollarit.

Osale arutelus

  • Fredy-Edwin Esse, California

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

PWC ÄRINÕUSTAMISE ÜKSUS otsib IT-VALDKONNA KONSULTANTI

PricewaterhouseCoopers AS

22. oktoober 2018

TALLINNA LINNAKANTSELEI otsib PEASPETSIALISTI

Tallinna Linnakantselei

25. oktoober 2018

Teabevara