Hiina süüdistab USA tehnoloogiafirmasid spionaažis

Hiina riiklik meedia süüdistab USA tehnoloogiaettevõtteid nagu Apple, Google, Facebook ja paljusid teisi jälitustegevuses ja saladuste varastamises.

USA ettevõtted nagu Yahoo, Cisco Systems, Microsoft ja Facebook ähvardavad Hiina küberjulgeolekut ning kohalikke internetikasutajaid, kirjutas Hiina riiklik ajaleht People’s Daily oma blogipostituses.

„USA ettevõtted nagu Apple, Microsoft, Google, Facebook ja teised töötavad koordineeritult Hiina jälgimisprogrammis,“ lisas ajaleht.

Veel ei ole teada, mis tekitas hiinlastes pahameelt või millise informatsiooni varastamisega on USA ettevõtted hakkama saanud.

Süüdistused algasid Edward Snowdeni paljastustega, kus ta avaldas dokumente USA laiaulatuslikest spionaažiprogrammidest. Väidetavalt said USA julgeolekuteenistused interneti jälgimisprogrammi PRISM raames Google’ilt ja Apple’ilt informatsiooni.

Sellest ajast peale on Hiina riiklikud firmad hakanud loobuma USA firmade teenustest. IBMi, Oracle, Cisco ja paljude teiste asemel on hakatud kasutama rohkem kodust tehnoloogiat.

Osale arutelus

  • Mait Kraun

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Nortal is looking for a HEAD OF MARKETING

Nortal AS

28. veebruar 2018

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

01. märts 2018

Arvamused

Teabevara