Eesti esimene bitcoini kriminaalasi lõppes kuriteokoosseisu puudumise tõttu

Advokaadibüroo GLIMSTEDT partneri Priit Läti sõnul tugevdab politsei kontrolli bitcoinide ehk nn digitaalse valuutaga kauplemise üle, mille tulemusel algatati veebruari alguses Eesti esimene bitcoinidega seotud kriminaalasi. Kahe bitcoini ehk ligi 2000 euro väärtuses müügitehinguid teinud kahtlustatava suhtes kriminaalmenetlus siiski lõpetati.

Selles kriminaalasjas klienti kaitsnud advokaadi Priit Läti sõnul seisneb juhtumi traagika selles, et digitaalvaluutaga kauplemine on reguleerimata nii Euroopa Liidu tasandil kui ka Eestis, samas tugevdab politsei kontrolli digitaalrahaga kauplemise üle.

Kriminaalasjas kahtlustatavale heideti ette finantsvaldkonnas tegutsemise eest selleks nõutavat registreeringu puudumist. Kahtlustatav eitas kuriteo toimepanemist ja selgitas, et tegeles bitcoinidega vaid huvist erinevate IT-alaste uuenduste ja uute tehnoloogiate vastu ning seda ei saa pidada majandustegevuseks kehtiva õiguse tähenduses. „Bitcoinidega tehinguid teinud inimese suhtes lõpetati kriminaalmenetlus kuriteo koosseisu puudumise tõttu, kuna üksikute bitcoinide müümist ei saa lugeda püsivaks majandustegevuseks,“ lisas Lätt.

Läti sõnul võib ebaselge ja reguleerimata olukord kesta aga veel pikka aega ning praegu on uurimise all ka üks teine bitcoinidega seotud asi.  

GLIMSTEDT on üks Baltikumi juhtivaid advokaadibüroosid, kus töötab kokku üle 250 advokaadi Tallinnas, Riias, Vilniuses, Minskis ja erinevates linnades Rootsis.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

IT Koolitus otsib KOOLITAJAT

IT Koolituskeskuse OÜ

10. detsember 2017

Julianus Inkasso otsib TARKVARAARENDAJAT

Julianus Inkasso OÜ

25. november 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

Arvamused

Teabevara