Eesti ja Saksimaa alustavad koostööd e-teenuste arendamiseks 

Eile allkirjastas peaminister Taavi Rõivas allkirjastas Leipzigis ühisavalduse Saksimaa peaministri Stanislaw Tillichiga, et anda roheline tuli koostööle e-teenuste valdkonnas.  

Peaminister ütles kohtumisel, et Eesti jagab hea meelega oma kogemusi e-teenuste arendamisest. “Samas oleme huvitatud ka Saksimaa kogemusest ja koostööst elektroonika vallas,” ütles peaminister ning kutsus Saksimaa eksperte Eestisse põhjalikumale visiidile, et konkreetsed koostööhuvid ja -kohad välja selgitada.

Eesti ettevõtete huvide paremaks esindamiseks avas peaminister Leipzigis ka aukonsulaadi, mis on juba üheksas Saksamaal.

Peaminister tänas aukonsul Sebastjan Gemkowit, et ta on enda peale võtnud Eesti inimeste ja ettevõtete huvide esindamise. “Nii Eesti kui Saksimaa näevad end areneva innovatsiooni- ja kasvukeskkonnana. Eesti aukonsulaat võiks kujuneda kohtumispaigaks, kus ettevõtete vahel kontakte luua, ideid vahetada ja koostööd algatada,” ütles Rõivas.

Saksimaal asub Euroopa suurim nano- ja mikroelektroonika klaster Silicon-Saxony, kus ligikaudu 2000 firmat arendavad ja toodavad peamiselt elektroonikakomponente, nendel baseeruvaid tooteid, tarkvara ja teenuseid.

Osale arutelus

  • Kadrin Karner

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Julianus Inkasso otsib TARKVARAARENDAJAT

Julianus Inkasso OÜ

25. november 2017

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

DataCatering otsib MAJANDUSTARKVARA VANEMARENDAJAT

TALENTOR ESTONIA / In Re OÜ

06. detsember 2017

Arvamused

Teabevara