Priisalu: Eesti IT-arengut soodustab väike rahvaarv

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektor Jaan Priisalu ütles täna kohtumisel RIAt külastanud Omaani kaubandus- ja tööstusministriga, et Eesti infotehnoloogilise arengu põhjus on suuresti see, et meil on vähe inimesi.

Ali Masoud Al Sunaidy küsis kohtumisel Priisaluga, miks Eesti pole oma arengut nii tugevalt sidunud mõne teise valdkonnaga, nagu näiteks meditsiin, vaid on otsustanud arendada IT-d. RIA pressiteate kohaselt on peadirektori hinnangul selle põhjuseks meie väike rahvaarv ja riigi otsused kasutada infotehnoloogiat valitsusteenuste hõlbustamiseks.

"Meil on vähe inimesi ja ressursse, mistõttu tuleb leida viise administratiivse büroktaatia automatiseerimiseks," lausus Priisalu.

Ali Masoud Al Sunaidyt ja tema delegatsiooni huvitasid mitmed riigi IT-ökosüsteemi toimimise üksikasjad nagu ligipääs, toimimine ja ning turvalisus. Omaani minister ja tema delegatsiooni liikmed küsisid ka infosüsteemi haldussüsteemi, kriitilise infrastruktuuri kaitse ja turvaintsidentide käsitlemise kohta.

Omaani minister tunnustas Eestit IT-valdkonnas tehtu eest ning soovis jõudu selle töö jätkamiseks.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Arvamused

Teabevara