Lahkus Overalli asutaja Andres Haamer

Eile suri kontoritehnika ettevõtte Overall asutaja ja nõukogu esimees Andres Haamer, kes töötas tehnika valdkonnas alates 1962. aastast, kui alustas Tartu Aparaaditehases.

Järgneb Overalli järelhüüe:

Canoni kaubamärgi juurde jõudis ta juba 1975. aastal kui töötas Teaduste Akadeemias, kus Endel Lippmaa andis Andrese hoole alla esimese Canoni koopiamasina Eestis. 1980ndatel jõudis Eestisse humanitaarabina aga juba suurem hulk paljundustehnikat, mida Andres aitas töökorda seada ja töös hoida üle kogu Eesti.

Andres oli ettemõtlejast ettevõtja, tal oli visioon, julgus, uskumatu töökus ja järjepidevus. Kasutades ainult oma pead ja kahte kätt, ei mingeid laene ega investoreid, lõi ta 1990. aastal Eesti suurima ja edukaima kontoritehnika müügi- ja hooldusettevõtte KTK Overall (praegu Overall Eesti) – Canoni hooldus- ja müügiesinduse Eestis, millel alates eelmisest aastast ka HP kuldpartneri staatus. Ta on tihti korranud ühe oma vana sõbra ütlust: "Olen tänulik Jumalale, et ta on andnud mulle kaks kätt, millega ma saan tööd teha".

Andres Haamer oli ka tundliku sotsiaalse närviga – ta elas veendumuses, et igal kodanikul on nii vastutus kui kohustus oma ühiskonna ees. Andrese väljundiks poliitilistes otsustes osalemiseks on olnud aktiivne suhtlus riigi administratsiooniga läbi Tööandjate Keskliidu ning Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu. Andrese väljundiks noorte teenimisel ning keskkonna hoidmisel on olnud skautluse taasrajamine Eestis ning töö Eesti Looduse Fondis. Andresel on väga lai tutvusringkond, inimesed, kelle eluteed on vähemal või suuremal määral Andrese omaga ristunud. Andres on öelnud: "Kui minu mõtted ja tõekspidamised suudavad natukenegi kellegi teise elu paremaks muuta, siis on kõik hästi". 

Lisaks kõigele kollektsioneeris Andres vanu autosid ja fototehnikat, armastas head džässi ning bluesi, nautis head kunsti.

2008. aastal austas president Andres Haamerit Valgetähe Teenetemärgi IV klassi ordeniga.

Andrese abikaasa Kaia, pojad Tõnis ja Märt ning nende lapsed said Andreselt kaasa tema kõigutamatu ideaali: "Ärge kunagi tehke teiste järgi, mõelge ise."

Osale arutelus

  • Kadri Põlendik

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara