IT on muutumas teenuse põhiseks

18. septembril toimus IT taristu teenuste ettevõtte Datafox OÜ poolt korraldatud tehnoloogiaseminar IT Pitstop, kus jõuti ühisele järeldusele, et ettevõtted täna ei vaja enam servereid senises tähenduses. IT on muutumas teenuse põhiseks (ITaaS – It As A Service).

„Vanaviisi mõtlemine ei ole enam jätkusuutlik, sest laialt levinud pilveteenused (Facebook, Google, Dropbox jpt), kasvavad nõudmised infoturbele, mobiilseadmete leviku hüppeline kasv ning uue põlvkonna lõppkasutajad (nö. digitaalsed immigrandid) on seadnud täiesti uued nõudmised ka ettevõtete IT süsteemidele,“ räägib Datafoxi IT teenuste juht Kristjan Ok. „Organisatsiooni IT meeskond koostöös väliste partneritega on üha enam muutumas IT teenusepakkujaks oma ettevõttele“.

IT Pitstop on ürituste sari, kus Eesti IT spetsialistid ja IT juhid saavad paar korda aastas kokku maailma juhtivate tehnoloogiaettevõtetega (Microsoft, EMC, Veeam jpt), et ammutada uusi teadmisi kaasaegsetest tehnoloogiatest IT taristu lahenduste vallas. Peamised märksõnad on virtualiseeritud serverisüsteemid, andmesalvestuslahendused, mobiilseadmete haldus, andmevarunduslahendused ning erinevad pilveteenused.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara