Riigikogu kiitis heaks e-residendi isikutunnistuse

Riigikogu võttis 80 poolthäälega vastu valitsuse algatatud isikut tõendavate dokumentide seaduse ja riigilõivuseaduse muutmise seaduse.  

Seadus (699 SE) sisaldab regulatsiooni e-residendile digitaalse isikutunnistuse väljaandmiseks, selle kasutamise õiguspärasuse üle järelevalve teostamiseks, kehtivuse peatamiseks ja kehtetuks tunnistamiseks. Siseministri käskkirjaga võib kaaluka avaliku huvi korral e-residendi digitaalse isikutunnistuse välja anda ka isiku taotluseta. E-residendi digi-ID loomine aitab kaasa välisriikides elavate välismaalaste kaasamisele Eesti majanduse, teaduse ja hariduse ning IT-keskkonna arendamisse, muutes Eesti maailmas unikaalse lahenduse pakkujana atraktiivseks majandus-, teadus- ja hariduskeskkonnaks. Seadus jõustub 1. detsembrist.

Riigikogu põhiseaduskomisjoni liige Rein Lang käis 2008. aastal Reformierakonna majandusmõtte konverentsil „Restart“ välja idee anda ID-kaardi võimalused välismaalastele.

„On äraütlemata hea meel, kui kuus aastat tagasi välja käidud idee saab lõpuks teoks. Tegemist on maailmas üsna ainulaadse asjaga ja üle hulga aja on mul riigikogu liikmena väga hea meel hääletada asja poolt, mis on epohhi loov, millel on potentsiaal saada rahvusvahelist tähelepanu ja sellega viia Eesti asja edasi,“ ütles Lang täna riigikogus seaduseelnõu kolmandal lugemisel.

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikme Kalev Kallemetsa sõnul võiks e-residendi digi-ID loomine ehk võimalus ajada äriasju sõltumata oma asukohast tuua firmade peakontorid Eestisse.

„Ettevõtjad peaksid aktiivselt enda isiklike kogemuste põhjal välismaistele äripartneritele tutvustama, milliseid võimalusi e-residentsus loob ning kuidas seda ID-kaardile sarnaselt hankida. Ainult nii saab sellest kujuneda edulugu, mis loob täiendavaid ärivõimalusi ja töökohti Eestis,“ lausus Kallemets. „Inimeselt inimesele isikliku kogemuse põhjal ühise asja tutvustamine töötab oluliselt paremini kui ametnike poolt käe kõrvale võtmine. Kui eestlased Eestit ise ei müü, kes siis veel?“ lisas ta.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO is looking for an ANIMATOR

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara