E-riigi Akadeemia aitab Ukrainal arendada e-valitsemist

E-riigi Akadeemia alustab koos koostööpartneritega novembrist Ukraina valitsuse abistamist e-valitsuse loomisel ning riigi esimeste e-teenuste väljaarendamisel.

E-riigi Akadeemia ning Rootsi Rahvusvahelise Koostöö Agentuur SIDA vahel sõlmitud koostöölepinguga toetatakse Ukraina valitsuse tegevusi e-valitsemise juurutamisel, hõlmates poliitikadokumentide väljatöötamise, e-valitsuse tegevuste planeerimise, seadusandluse arendamise, e-võimekuse kasvatamise, e-riigi arengu teemal kaasamise edendamise ning elanikele ja ettevõtetele suunatud e-teenuste arendamise.

E-riigi Akadeemia juhatuse liige Hannes Astoki sõnul on leppe näol tegemist esimese nii suuremahulise toetusega Ukraina keskvalitsuse e-valitsemise edendamiseks.

“Oktoobris tegevust alustanud Ukraina Elektroonilise Valitsuse Agentuurile on see esimene suuremahuline rahvusvaheline toetusprojekt e-valitsemise toetuseks keskvalitsuse tasandil. Aastast 2012 on E-riigi Akadeemia Eesti-Rootsi valitsuste koostöös aidanud juurutada Lääne-Ukraina omavalitsustes e-valitsemise rakendusi,” ütles Astok.

E-riigi Akadeemia teeb lepinguga kavandatu teoks Eesti, Rootsi ja Moldova ekspertide koostöös järgneva seitsme kuu jooksul. Projekti rahastab Rootsi Rahvusvahelise Koostöö Agentuur SIDA ja Eesti Välisministeerium. Lepingu maht on kokku ligi 0,5 miljonit eurot.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Julianus Inkasso otsib TARKVARAARENDAJAT

Julianus Inkasso OÜ

25. november 2017

Derivco is looking for a RELEASE ENGINEER

Derivco Estonia OÜ

30. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

30. november 2017

Arvamused

Teabevara