IBM tõi turule uue ja võimsa suurarvuti z13

IBM teatas eelmisel nädalal uue suurarvuti ehk mainframe-süsteemi z13 turuletoomisest, mis on suuteline töötlema 2,5 miljardit tehingut päevas.

IBM Systemsi vanemasepresident Tom Rosamilia sõnul on tegemist kõigi aegade ühe tehniliselt kõige täiuslikuma suurarvutiga, mis reaalajas toimuva krüpteerimise ja analüüsimootoriga vastab kõrgetele nõudmistele kiiruses ja turvalisuses.

“Iga kord kui klient sooritab nutitelefoni abil ostu või värskendab ekraanipilti, toimub arvutisüsteemides rida sündmusi. z13 on suuteline töötlema miljardeid tehinguid, mida mobiilses äris igapäevaselt tehakse," ütles Rosamilia. "Tarbijad tahavad kiireid, lihtsaid ja turvalisi mobiilseid tehinguid. See nõuab turvalist ja suure sooritusvõimega infrastruktuuri ning arenenud analüüsi.

z13 tehingumootor on ka suuteline analüüsima tehinguid reaalajas ja on piisavalt kiire, et katkestada pettusekahtlusega tehing enne kui kliendi kontot debiteeritakse. IBM on integreerinud z13 süsteemi ka reaalajas hindamisfunktsiooni, tagades, et süsteem suudab pettuste avastamiseks analüüsida 100% kliendi äritehingutest.

z13 süsteemi taga on 1 miljardi dollari suurune investeering ning seda arendati viis aastat.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara