Taxify ei karda USA hiidkonkurenti

Taxify juht Markus Villig ütles ITuudistele, et näevad Uberis uut konkurenti Eesti turul, kuid Taxify eelis on keskendumine Ida-Euroopa turule ja kümme korda suurem juhtide arv kui Uberil alustades.

"Üldiselt näeme, et Uberil on Ida-Euroopas oluliselt väiksem väärtuspakkumine kui mujal," kommenteeris Villig Uberi laienemisplaane Tallinnasse. "Taksojuhiks saamise barjäär on Ida-Euroopas väga madal. Tööga alustamine võtab maksimaalselt 2 nädalat aega ja kulu on väike. Mujal linnades on litsentsi hind 150 000 EUR ja turg on väga reguleeritud. See tähendab, et huvi juhiks hakkamise vastu on siin madalam ja ka hinnaeelis väike, kuna reguleerimata hindades on juba väga madalad hinnad".

Samuti hindab Villig Uberi miinuseks krediitkaardi põhist maksesüsteemi. "Kuna Uberit saab kasutada ainult krediitkaardiga, siis suur hulk kasutajaid sellega tellida ei saa. Samuti ei soovi enamus taksojuhte elektroonilisi maksevahendeid vastu võtta, kuna ei saa siis sõitjalt sularahas tippi," ütles Villig.

Maailma juhtiv taksoteenuseid vahendav ettevõte Uber Technologies on oma veebilehel Tallinnasse tööjõudu otsides andnud märku, et kavatseb peatset laieneda ka Eestisse.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

21. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara