Plumbr kaasas investorina Jaan Tallinna

Eesti idufirma Plumbr, kes lõi maailmas ainulaadse tarkavaravigade ennetamise lahenduse, kaasas üle 600 000 euro väärtuses uusi investeeringuid..

“Plumbri võimalused on tohutud, sest nad on leiutanud midagi sellist, mida vajab iga ärikriitiliste IT-süsteemidega ettevõte, sest Plumbri abil säästavad organisatsioonid üle maailma nii raha kui ka aega. Kui meil oleks mu Skype-i päevil olnud midagi Plumbri-sarnast, oleksime me sellega kokku hoidnud miljonite dollarite jagu ettevõte raha ja töötunde,” ütles uus investor Jaan Tallinn, kes on eelkõige tuntud kui üks Kazaa failijagamise platvormi programmeerija ja Skype asutaja ning programmeerija.

Plumbri tänased investorid – näiteks Matt Arnold (USA päritolu tehnoloogiavaldkonna ingelinvestor) ja Sten Tamkivi (endine Skype Eesti juht, Andreessen Horowitzi EIR) – osalesid samuti investeeringus. Alates asutamisest 2011. aastal on Plumbr kogunud 1,8 miljoni USA dollari ulatuses investeeringuid.

„Jaan Tallinna toetus ja huvi Plumbri vastu näitab, et käsil on väga oluline etapp firma ajaloos," lisas Plumbri tegevjuht Priit Potter. "Skype ühe asutajana on tal isiklikud kogemused nende tarkavarprobleemide lahendamisega, mida Plumbr täna automaatselt lahendab, mistõttu mõistab ta toote tähtsust Skype-ga sarnanevatele ettevõtetele.“ Ta lisas, et Tallinna teadmised on Plumbri tootearenduse seisukohast hindamatud. Eelmisel aastal kasvatas Plumbr oma väärtust klientide ees veelgi, avastades rohkem kui 65% rohkem tarkavaravigade juurpõhjusi kui aastal 2013.

Plumbr tuvastab automaatselt IT-süsteemide tõrkeid ning aitab leida lahenduse enne, kui tõrge lõppkasutajate jaoks häirivaks muutub. Tavapärase paarinädalase käsitöö asemel suudab Plumbr tuvastada tarkvaravead automaatselt ja pakkuda välja samm-sammulise lahenduse nende vigade kiireks parandamiseks. Ettevõtte andmed näitavad, et tänu oluliselt efektiivsemale vigade tuvastamisele on nende kliendid tänaseks säästnud kokku rohkem kui 25 miljoni dollari väärtuses töötunde. Eriliselt kasulik on Plumbr firmadele, kes ei saa omale lubada olukorda, kus nende kliendid ei saa teostada makset või ostu – näiteks e-poed, netipangad ja portaalid.

Värske investeeringu abil arendatakse toodet ja avatakse lähiajal müügiosakond USA idarannikul. „Ameerika Ühendriigid on meie võtmeturg ning värbame hetkel andekaid müügiinimesi, kes aitaksid meil uut maailma vallutada,“ ütles Potter. Juba praegu on enam kui pooled Plumbri klientidest USA-st.

Plumbr on ainuke lahendus maailmas, mis tuvastab tarkvaraprobleemide juurpõhjused automaatselt. Ettevõtte asutati 2011. nelja eestlase poolt. Tänaseks on Plumbris 17 töötajat ja ettevõttel on üle maailma üle 100 kliendi, nende hulgas NASA, NATO, Dell, HBO, Experian ja EMC Corporation.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

Teabevara