Eestlased saavad nüüd YouTube'i videotega lihtsamalt raha teenida

Alates sellest nädalast on YouTube’i Eesti kasutajatel võimalik liituda videokeskkonna partnerprogrammiga, mis võimaldab kasutajatel oma loodud sisu pealt raha teenida ning hõlpsamalt auditooriumi suurendada.

Google’i Baltikumi turundusjuhi Regimantas Urbanase sõnul oli YouTube'i keskkonnas ka varem oma loodud sisu pealt võimalik raha teenida, kuid selle jaoks tuli enda konto registreerida mõnesse välisriiki. Nüüdsest selle jaoks vajadus puudub. “YouTube’is on praeguseks üle miljoni kanali, mis tänu partnerprogrammile oma sisu eest raha teenivad,” selgitas Urbanas.

Regimantas Urbanase hinnangul on YouTube’is üle miljardi kasutaja ning igas minutis laaditakse üles 100 tundi videoid. Levinumaid raha teenivad YouTube’i kanalid tegelevad mängude arvustamise või muusikavideote levitamisega. “Ka Eestis on palju selliseid kanaleid tekkinud ning uue programmi abil nende arv kindlasti tõuseb,” märkis Urbanas.  

Programmiga liitumine annab kasutajatele teisigi eeliseid, näiteks saavad kasutajad täiendada oma teadmisi erinevate tööriistade abil, nagu Creator Helpbook, Creator Academy ja Creator Hub. Need tasuta pakutavad rakendused õpetavad, kuidas ja millist sisu luua ning kuidas kasvatada oma auditooriumi. Lisaks saavad programmiga liitunud võrreldes tavakasutajaga parema ülevaate kanali tulemustest. YouTube Analytics tööriist aitab mõõta kanali efektiivsust ja pakub erinevaid võimalusi videote vaadatavuse ja efektiivsuse analüüsimiseks.

YouTube on populaarseim videokeskkond maailmas, mida kasutavad miljonid inimesed oma videote jagamiseks ja vaatamiseks. YouTube on Google’i tütarettevõte, mille peakontor asub San Brunos, California osariigis.

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

OG ELEKTRA AS otsib IT KASUTAJATOE KONSULTANTI

OG Elektra AS

29. detsember 2018

Arvamused

Teabevara