Tallinn pürib vaba interneti linnaks

Tallinn kavatseb läbi viia tasuta pakutava traadita andmeside (WiFi) leviala laiendamise uuringu, mille põhjal otsustada piirkonnad, kus Tallinna linnal on otstarbekas tagada oma vahenditega tasuta traadita internet.

Tallinna linnavalitsusele esitatud linnavolikogu otsuse eelnõuga tehakse ettepanek algatada programm „Tallinn – vaba interneti linn“, mille eesmärgiks on vaba interneti kättesaadavuse parandamine ning Tallinna linna elanike ja külaliste heaolu suurendamine. Ühtlasi soovitakse programmiga tõsta Tallinna atraktiivsust turismi sihtkohana ja suurendada seeläbi linna konkurentsivõimet.

Uuringu läbiviimiseks eraldatakse linna infotehnoloogia tsentraliseeritud kulude alaeelarvest 10 000 eurot. Korraldatavad uuringud peavad välja selgitama Tallinnas tasuta traadita interneti kättesaadavuse ja ühenduse kvaliteedi. Uuringute tulemustest lähtuvalt määratakse kindlaks piirkonnad ning ettevõtted, asutused ja organisatsioonid, kus Tallinna linnal on otstarbekas tagada oma vahenditega või koostöös teiste isikutega tasuta traadita interneti kättesaadavus. Samuti on plaanis esitada ettepanekud ettevõtete, asutuste ja organisatsioonide kaasamiseks programmi ning teha rahalised arvestused tegevuste elluviimiseks.

Eelnõu kohaselt tuleks linnavalitsusel esitada uuringute tulemused ja ettepanekud programmi elluviimiseks koos rahaliste arvestustega linnavolikogule 1. septembriks 2015 ja näha vajalikud rahalised vahendid ette Tallinna linna järgnevate aastate eelarvetes.

Tehnilise Järelevalve Ameti andmetel kasvab mobiilse interneti kasutajate arv pidevalt - 2015. aasta I kvartalis kasutas mobiilset internetti 72% kõikidest aktiivsetest SIM-kaardi kasutajatest.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO is looking for a .NET DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

CREDITINFO ESTONIA is looking for a PYTHON DEVELOPER

Creditinfo Eesti AS

05. oktoober 2018

DERIVCO is looking for a UX/UI DESIGNER

Derivco Estonia OÜ

30. september 2018

Teabevara