Skype Belgias kohtu all

Belgias on Skype’i vastu algatatud kohtuasi, kuna Belgia seaduste järgi tuleb telekommunikatsioonifirmadel ametivõimudega koostööd teha ja võimaldada kuriteos või terrorismis kahtlustatavate omavaheliste suhtelmise pealtkuulamist.

Skype on sellisest koostööd keeldunud ja on nüüd ühe taolise vaidluse pärast kohtus. Ent esialgu on veel lahtine, kas Skype’i saab üldse käsitleda samas kategoorias traditsiooniliste telekommunikatsioonifirmadega. Siin võib kohtuasi luua pretsedendi, kirjutab Wall Street Journal.

Luksemburgis registreeritud Skype väidab vastu, et seadused peavad kaitsma ka inimeste privaatsust, tunnustama riigipiire ning tunnistama tehnilisi erisusi.

Kui kohus leiab, et Skype on telkommunikatsioonifirma või firma, mis osutab sideteenuseid, võib firmat oodata kuni 24 000 euro suurune trahv.

Traditsioonilised telekommunikatsioonifirmad on juba mõnda aega kaevanud, et sideteenused nagu Skype ja WhatsApp saavad põhjendamatu eeliskohtlemise. Neid ei reguleerita ega maksustata nagu traditsioonilisi telekommunikatsioonifirmasid.

Euroopa Komisjoni asepresident digitaalse ühisturu alal Andrus Ansip kommenteeris, et on neist kaebustest teadlik, kuid mingit lahendust ega vastust komisjoni poolt praegu ei ole.

Osale arutelus

  • Sirje Rank

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Arvamused

Teabevara