RIA peadirektor: küberturvalisus on osa riigikaitsest

RIA peadirektori Taimar Peterkopi hinnangul on arukas käsitleda küberturvalisust osana laiapõhjalisest riigikaitsest.

Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) peadirektori sõnul eskaleeruvad tänapäevased konfliktid nii paljudel tasanditel, et nendeks valmisolekut tuleks vaadelda kui vajadust kaitsta ühiskonda kui tervikut.

"Me näeme konflikte, kus pole üheselt määratletav, kes ründab, millega ründab, millal rünnak algas või lõppes ja keda täpselt rünnatakse. Selge on ainult see, et riigid ja ühiskonnad on surve all," lausus Peterkop.

Tema sõnul on selliste rünnakute äratundmiseks ja neile vastamiseks vaja tugevat koostööd inimeste, riikide ja organisatsioonide vahel, kasvatada tehnilist suutlikkust, olla teadlik infosüsteemide sõltuvustest ning olla valmis viivitamatult reageerima.

"Potentsiaalsed ründajad on targad ja nende käsutuses on meetodid ja ressursid, mida saame tasakaalustada ainult teadlikkuse ja aruka koostööga. Vajame partnereid ja sõpru, see on meie kõige suurem heidutus," ütles RIA peadirektor.

Peterkop kõneles täna Varssavis toimuval Euroopa välispoliitika tuleviku arutelul "Ohtlik naabruskond", analüüsides hübriidsõdu Euroopa kaitseplaneerimise tuleviku vaatepunktist.

Osale arutelus

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

DERIVCO IS LOOKING FOR A SENIOR QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

17. november 2018

Teabevara