Eesti IKT teadlased peaks rohkem tegelema alusuuringutega

Rahvusvaheline komisjon hindas aasta jooksul IKT alast teadus- ja arendustegevust 6 Eesti teadusasutuses ning soovitas meie teadlastel rohkem tegeleda alusuuringutega, sh masinõppimise, signaalitöötluse ja süsteemide valdkondades.

Valminud sihtevalveerimise raportis tõdeb rahvusvaheline hindamiskomisjon, et Eestis läbiviidav IKT-alane teadustegevus on üldiselt heal tasemel ning mehitatud mitmete tugevate uurimisrühmadega. Komisjon soovitab meie teadlastel rohkem tegeleda alusuuringutega, sh masinõppimise, signaalitöötluse ja süsteemide valdkondades.

Raportis juhitakse tähelepanu, et praegune teadustöö tugineb enamasti lühiajalistele konkurentsipõhistele teadusprojektidele, mis pikas perspektiivis võib olla negatiivse mõjuga ning soovitatakse teaduse rahastamise süsteemi muuta pikaajalise stabiilsuse tagamise suunas, sealhulgas tuleks senisest põhjalikumalt üle vaadata doktorantide rahastamis- ja juhendamissüsteem.

Sihtevalveerimine on teadus- ja arendustegevuse välishindamine, mida korraldatakse teadus- ja arendustegevuse strateegiliste arengukavade või muude teaduspoliitiliste otsuste ja meetmete ettevalmistamiseks või nende mõjude ning rakendamise hindamiseks ja analüüsimiseks.

Rahvusvaheline komisjon hindas aasta jooksul IKT alast teadus- ja arendustegevust Tartu Ülikoolis, Tallinna Ülikoolis, Tallinna Tehnikaülikoolis, Cybernetica AS-s, ELIKO Tehnoloogia ja Rakenduste Arenduskeskuses ning Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudis.

Rohkem infot saab lugeda siit

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

21. oktoober 2017

ERPLY otsib SÜSTEEMIADMINISTRAATORIT

Majandustarkvara OÜ

01. november 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara