Maksumuudatuste hulk nõuab äritarkvara arendajate paindlikkust

Äritarkvaraturgu mõjutavaid kiirkorras maksumuudatusi on lähiaastatel tulemas rohkem kui varem, ütles ituudistele Excellent Business Solutionsi äriarendusjuht Tõnu Schilf.

"Viimane aasta on olnud äritarkvaraturul väga tempokas ja nõudnud paindlikkust, kuna lähima 15 aasta jooksul ei ole olnud järjestikku nii palju suuri ja kiirkorras maksumuudatusi kui tänavu. Sellises olukorras oli Eesti ettevõtetel vaja kiiresti ja paindlikult kohandada oma majapidamine uute regulatsioonidega, näiteks KMD kui TSD deklaratsioonide esitamiseks tuli Maksu- ja Tolliameti arenduste tõttu tarkvara korduvalt uuendada. Kuna maksudebatt ja sellest tulenevad kiirmuudatused on saamas viimasel ajal pigem normiks kui eriolukorraks, siis on majanduslikult otstarbekas viia ettevõtte äritarkvara üle pilveteenusele, kuna see kindlustab selliste muutuste kiire ning valutu kasutuselevõtu," selgitas Schilf.

Columbus Balti regiooni juhi Ivo Suursoo sõnul on sunnitud investeeringud seaduste muudatustest olnud peale eurole üleminekut järjepidev mure ja mitte ainult Eestis, vaid kogu Balti regioonis.
Klientidele nende kulude vähendamiseks toodab Columbus Suursoo sõnul standardseid muudatuspakette ning viib riigiga suhtlemist üle pilvepõhistele rakendustele.
"Ma ei näe mõtet, et peaks seadusandja poole näppu vibutama, pigem arendame jätkuvalt kuluefektiivsemaid lahendusi," ütles Suursoo.
"Kahjuks ei toimi keskmiste ja suurettevõtete jaoks veel täielikult ühtsetele pilvelahendustele ülemineku idee, kuna suuremate ettevõtete huvi on majandustarkvara kohendada oma äri järgi - sageli nähakse selles oma konkurentsieelist."

Osale arutelus

  • Merlin Mägi

Toetajad

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

TTÜ otsib IT ARENDUSJUHTI

Tallinna Tehnikaülikool

12. detsember 2017

Derivco is looking for a TECHNICAL WRITER

Derivco Estonia OÜ

15. detsember 2017

ADM Interactive otsib PHP VANEMARENDAJAT

M-Partner HR OÜ

22. detsember 2017

Arvamused

Teabevara