Netflix jätkab maailma vallutamist

Internetis televisiooniteenuseid pakkuv Netflix jätkab oma maailmavallutusplaane. Nüüd laienetakse Aasiasse, vahendab CNN Money.

Netflix teatas teisipäeval, et järgmise aasta alguses hakatakse teenuseid pakkuma Lõuna-Koreas, Singapuris, Hongkongis ja Taiwanis.

„Internetiühenduste paranemise ja seadmete hulga suurenemise kombinatsioon võimaldab inimestel vaadata oma lemmiksaadet Netflixi kaudu millal ja kus tahes,“ ütles ettevõtte tegevjuht Reed Hastings. „Neil neljal turul on märgata just taolisi trende.“

Eelmisel nädalal tegi Netflix Aasias debüüdi – uus teenus käivitati Jaapanis. Hastings plaanib 2016. aasta lõpuks olla praktiliselt igas Aasia riigis. Nende hulka kuuluvad ka Hiina ja India.

Tõsi, ettevõte seisab Hiinas tõenäoliselt silmitsi mitme väljakutsega. Nimelt kehtib Hiinas jätkuvalt meediatsensuur – paljud veebilehed nagu Google ja Facebook on blokeeritud. Tõenäoliselt peab Netflix laskma oma sisu võimudel enne turule tulekut üle kontrollima. Lisaks sellele on Netflixil Hiinas ees juba mitmeid arvestatavaid konkurente.

Netflixi aktsia hind on sellel aastal praktiliselt kahekordistunud. Viimastel nädalatel on ettevõtte väärtus aga kõvasti kannatada saanud.

Osale arutelus

Toetajad

Seotud lood

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Haridus- ja Teadusministeerium otsib IT-PROJEKTIJUHTI

Haridus- ja Teadusministeerium

18. oktoober 2017

Tallinna Linnakantselei otsib INFOSÜSTEEMIDE ANALÜÜTIKUT

Tallinna Linnakantselei

01. november 2017

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara