CGI Eesti võitis 400 000 eurose raamlepingu Terviseametiga

programmeerimine, arvuti
Tarkvaraarendusettevõte CGI Eesti AS võitis kahe aastase raamlepingu laborite...

Tarkvaraarendusettevõte CGI Eesti AS võitis kahe aastase raamlepingu laborite infosüsteemi arendamiseks Eesti Terviseametile, mille rahaliseks mahuks on 400 000 eurot. 

„Täna on igal laboril erinev tarkvara või puudub see sootuks,“ märgib CGI Eesti ärilahenduste divisjonijuht Marten Teino ning lisab, et projekti meeskond ootab põnevusega väljakutset luua ühtne infosüsteem, mis asendaks senise vajaduse, milles osa analüüse tuleb paberil käsitsi menetleda. „On igati tervitatav, et igapäevases töös kasutatakse agiilset lähenemist, mis antud projekti kontekstis loob head eeldused hästitoimiva tarkvara arendamiseks,“ lisab Teino.

Tervisameti peadirektori Tiiu Aro sõnul muutub palju kiiremaks ja täielikumaks ka nakkushaiguste ennetamise ja tõrje ning muude järelevalvevaldkondadega seotud teabe edastamine. „Käsitsi töötlemine ja aruandlus asenduvad andmete automaatse edastamisega e-Tervise infosüsteemi. Kõik see võimaldab Terviseametil paremini täita talle seadustega pandud ülesandeid ja arstidele lihtsustada nende tööd,“ märkis Aro.

Projekti eesmärgiks on ühtlustada üle Eesti paiknevate terviseameti laborite tööprotsessi ning teha laborianalüüside tulemused kiiremini tellijale kättesaadavaks. Eesmärgi täitmiseks luuakse ühtne infosüsteem, mis toetab terviseameti põhilist äriprotsessi - analüüside tellimist, proovide vastuvõtmist ning analüüsi teostamist kuni tulemuste väljastamise ja arveldamiseni.

CGI on rahvusvaheline IT-ja äriteenuste ettevõte, mis tegutseb 40 riigis, andes tööd ligikaudu 70 000 spetsialistile. CGI Eesti AS annab tööd ligi 200 spetsialistile ning pakub sarnaselt grupile tarkvaralahendusi mitmetes maailma juhtivates sektorites: kosmosetööstus, energeetika- ja kommunaalteenused, telekommunikatsioon, avalik sektor.

Osale arutelus

Toetajad

Jälgi ITuudiseid sotsiaalmeedias

RSS

Toetajad

Valdkonna töökuulutused

Derivco is looking for a SENIOR JAVASCRIPT DEVELOPER

Derivco Estonia OÜ

22. oktoober 2017

Tallink is looking for a SENIOR DEVELOPER

Tallink Grupp AS

31. oktoober 2017

Derivco is looking for a QA SPECIALIST

Derivco Estonia OÜ

21. oktoober 2017

Arvamused

Teabevara